Yat Sigortası

Yat Sigortalarında sektör lideri Allianz, ihtiyacınıza göre şekillenen kapsamlı ürünleri ile liderlik farkını ortaya koyuyor. Teknenizi olası risklere karşı genişletilmiş teminat yapısı ile güvence altına alan Allianz, Yat Sigortası ürününü deniz tutkunlarına sunuyor.

Teminatlar

Enstitü Yat Klozu 1/11/85 CL.328

Dünyada en sık kullanılan kloz olup, belirtilen istisnalar hariç, tekneyi deniz risklerine karşı teminat altına almaktadır.

Ek Teminatlar

Enstitü Yat Klozu Harp ve Grev 1/11/85 CL.329

Deniz Risklerine bağlı Harp ve Grev Teminatı bu ek teminat ile sağlanmaktadır.

Size Özel Avantajlar

Allianz Yat Sigortası yatınızı; "Enstitü Yat Klozu" kapsamında bulunan denizde, yatma mahallinde, çekek yerinde, çekek yerine çekilirken veya indirilirken; deniz kazası ve tehlikeleri (fırtına, çatma, çarpma, oturma), korsanlık, yangın, deprem, volkanik patlama, yıldırım, hava taşıtlarıyla temas gibi standart pek çok riskin yanında, teknenizin özelliğine göre Makine Kırılması, Çevre Kirliliği, Kişisel Eşyalar; tekne personeli için Ferdi Kaza, Çekme ve Kurtarma, Elektronik Cihaz ek teminatları ile güvence altına alıyor.

Ayrıca Allianz gücü ve ayrıcalığı ile 7 gün 24 saat Yat Asistans Hizmeti'ne sahip olabilirsiniz.

Allianz ile güvene yelken açın...

Detaylar

Neleri Kapsar?

Sigortanız, kaza durumunda üçüncü şahıslara karşı doğabilecek hukuki sorumlulukları (yatınızın çarpıştığı tekne veya üzerindeki mala gelebilecek kayıp ve hasarlar gibi) teminat altına alıyor.

Sorumlu bulunmadığınız hallerde, enkazın çıkarılmasına ilişkin tüm masraflarınız yine sigorta kapsamındadır. Yat kapsamına (tanımına) giren unsurların rayiç değeri üzerinden sigorta bedelini saptamak gerekir. Şirketimiz, uzmanlaşmış kadrosu ve deneyimi ile risk danışmanlığında da yardımınıza hazırdır.

Sigortanızın kapsamına, yatınızın gövdesinin yanı sıra, poliçede belirtilmeleri koşuluyla makineleri, servis botları ve yatınızla birlikte alınıp satılması mutat olan donanım ve ekipman da dahildir. Yatınızın adını taşımayan servis botları, zati eşyalar, kumanya, yakıt, balıkçılık takımları ve demirleme donanımlarıysa sigorta kapsamı dışında kalır.

Tekne risklerinizi değerlendirmek için lütfen tıklayınız.

Merak Ettikleriniz

Nereden alınabilir?

Yat Sigortamız ile ilgili detaylı bilgi için sizi Allianz acentelerine bekliyoruz.

Kimler yararlanabilir?

Bağlama Limanı Türkiye olan Tekne ve Yat sahiplerinin yararlanabileceği bir sigortadır.

COPYRIGHT © 2015 | TÜM HAKLARI SAKLIDIR.